„Vislielāko sajūsmu, protams, pauda tie skolēni, kuru zīmējumi redzami uz jauno dienasgrāmatu vākiem! Taču, jāsaka, ka arī pārējie bērni bija ne mazāk priecīgi. Šāds dienasgrāmatu dizains varbūt nav tik ierasts, tomēr izskatās ļoti labi,” savās sajūtās un novērojumos par projekta „Dienasgrāmata” patīkamo rezultātu dalās Bārtas pamatskolas direktora pienākumu izpildītājs un Grobiņas novada domes Izglītības nodaļas metodiķis Zigmunds Cinkus.

Projektu „Dienasgrāmata” jau trešo gadu pēc kārtas visā Latvijā īstenoja sabiedriskā labuma organizācija, nodibinājums „Zinātnes un inovāciju parks”, un šogad tā noslēgumā pie unikāla dizaina dienasgrāmatām tika 19 602 skolēni no 150 skolām. „Šis gads projektam „Dienasgrāmata” ir ļoti īpašs! Kāpēc? Jo iepriekš dienasgrāmatu tapšanu finansiāli nodrošināja pašas skolas no savu budžetu līdzekļiem. Bet šogad nolēmām šo ierasto kārtību mainīt! Vairāku mēnešu garumā uzrunājām katra novada vietējos uzņēmējus ar lūgumu finansiāli atbalstīt dienasgrāmatu tapšanu sava novada skolām. Jāatzīst, uzņēmēju atsaucība kopumā izrādījās gana liela!” priecājas nodibinājuma „Zinātnes un inovāciju parks” darba grupa. Dažos novados un pilsētās, kur uzņēmēji bijuši mazāk aktīvi, finansiālu atbalstu ļoti labprāt sniegušas vietējās pašvaldības. To vidū bijusi Daugavpils, Rēzeknes, Alūksnes, Priekuļu, Rīgas, Tukuma, Dobeles, Talsu, Kuldīgas, Brocēnu, Aizputes, Priekules, Rucavas, Liepājas, kā arī Grobiņas novada pašvaldība.

„Grobiņas novadā katrai izglītības iestādei ir savs budžets, un tad nu mēs, vairāku skolu direktori nolēmām nelielu daļu no savu skolu budžetiem ar Grobiņas novada domes starpniecību ziedot šim jaukajam mērķim. Tieši šis projekts mūsu uzmanību piesaistīja vairāku iemeslu dēļ! Pirmkārt, interesanti likās tas, ka dienasgrāmatu vāku dizainus varēja veidot paši skolēni, otrkārt, ļoti patika ideja par vietējo uzņēmēju atbalsta veicināšanu ar ziedojumiem. Protams, papildus tam nebūt ne mazāk svarīgs apstāklis šai visā bija dienasgrāmatu izmaksas, kas šai gadījumā bija salīdzinoši zemas,” skaidro Grobiņas novada domes Izglītības nodaļas metodiķis un Bārtas pamatskolas direktora pienākumu izpildītājs Zigmunds Cinkus. Jāpiebilst, ka Grobiņas novadu šai projektā pārstāvējusi arī Grobiņas sākumskola, Grobiņas pagasta sākumskola, Gaviezes pamatskola un Kapsēdes pamatskola. Pateicoties vietējo uzņēmēju ziedojumiem 470,40 EUR apmērā, kā arī Grobiņas novada domes atbalstam 494 EUR apmērā, jaunā 2017./2018. mācību gada sākumā pašu dizainētas dienasgrāmatas saņēmuši 665 Grobiņas novada skolēni.  

Runājot par projekta gaitā novēroto, nodibinājuma valdes priekšsēdētājs Jānis Letinskis atzīst: „Neviltots prieks par šī projekta veiksmīgo izdošanos man ir arī tāpēc, ka šajā „tehnoloģiju laikmetā” gan skolu, gan pašvaldību, gan arī uzņēmējdarbības pārstāvji ar savu lielo atsaucību pierāda – drukātai dienasgrāmatai vēl aizvien ir ļoti svarīga loma katra bērna skolas gaitās un arī dzīvē.  Un – kā nu ne? Tas taču ir bērnu pirmais dokuments, par kuru viņiem pašiem ir jāuzņemas atbildība!” Balstoties uz šiem novērojumiem, Jānis Letinskis pauž pārliecību, ka projekts „Dienasgrāmata” visā Latvijā noteikti tiks īstenots arī nākamgad: „Pie tam jau šobrīd esam no vairākām skolām saņēmuši ieteikumu uz nākamo gadu – izgatavot ne tikai bērnu, bet arī skolotāju dienasgrāmatas. Šo vēlmi noteikti ņemsim vērā!”

Jāpiebilst, ka sabiedriskā labuma organizācija, nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks” ik gadu īsteno vairākus projektus izglītības, kultūras, nodarbinātības un uzņēmējdarbības jomās. Organizācijas darbība ir balstīta uz ziedojumu piesaisti un vērsta uz visu Latvijas teritoriju, veicot projektu administrēšanas procesus no biroja Liepājas centrā.

 

Ar cieņu,

Nodibinājuma „Zinātnes un inovāciju parks”

Darba grupa

Paplašinot savu darbību, Zinātnes un inovāciju parks aicina patstāvīgā darbā projektu asistentus.

Nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks” īsteno projektus izglītības, nodarbinātības, uzņēmējdarbības jomās. Organizācijas darbība tiek īstenota visā Latvijas teritorijā, veicot projektu administrēšanas procesus no biroja Liepājas centrā.

Organizācijas darbības pamatā ir līdzekļu piesaiste projektiem, tāpēc arī projektu asistentu darbības pamatā ir finansējuma piesaiste. Galvenajos pienākumos ietilpst uzņēmumu uzrunāšana, sūtot informāciju par projektu un komunicējot pa tālruni, pēc kā seko dokumentācijas noformēšana. Darbība tiek īstenota pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām.

Lasīt vairāk

Skatoties uz mūsu darbību pēdējos 2 gados, īsti pareizi vairs nebija nosaukumā minēt “Liepājas Universitāti”, jo strauji augot un attīstoties, organizācijas darbības virzieni ir ievērojami paplašinājies, veidojot sadarbību ar citām mācību iestādēm visā Latvijā. 2017.gada 8.maijā mēs mainījām nosaukumu uz ZINĀTNES UN INOVĀCIJU PARKS, turpinot īstenot izglītības, pētniecības un nodarbinātības projektus.
Mūsu organizācijas mērķis nav mainījies un tas vēl joprojām ir “Veicināt zināšanu ekonomikas attīstību”.

Sākot ar maija mēnesi Kurzemes Biznesa inkubators sadarbībā ar Liepājas Universitātes Zinātnes un inovāciju parku uzsācis projekta “Frīlanseru skola” realizāciju, veicinot pasaulē tik populārās mazās uzņēmējdarbības popularitāti arī Liepājā.

Frīlanseri ir pašnodarbinātas personas, visbiežāk dizaineri, sabiedrisko attiecību speciālisti, projektu pieteikumu sagatavotāji, programmētāji un citu radošo nozaru pārstāvji, kuri balstoties uz savām profesionālajām prasmēm sniedz pakalpojumus komersantiem. Frīlanseru darbību raksturo darbošanās individuāli no jebkuras vietas pasaulē, kur vien pieejams interneta pieslēgums.

15. maija Kafijā ar ekspertu viesosies uzņēmējs, pasaulē vadošās koučinga kompānijas The John Maxwell Team pārstāvis Jānis Janovskis, sertificēts biznesa koučs, kas darbojas ar uzņēmumiem Latvijā, Lielbritānijā un citviet pasaulē, kurš pasākuma apmeklētājus iepazīstinās ar frīlansera ikdienu, niansēm, kas jāņem vērā un problēmām ar kurām saskaras katrs šādas uzņēmējdarbības veicējs.

„Kafijā ar ekspertu”, kurā reizi mēnesī neformālā gaisotnē tiek runāts par būtiskiem uzņēmējdarbības pamata elementiem, aicināts piedalīties ikviens, kurš savu nākotni vai ikdienu saista ar uzņēmējdarbību.

‘Kafija ar ekspertu” notiks 15. maijā plkst. 16:00, Kurzemes Biznesa inkubatora telpās Pļavu ielā 17, 276. telpā. Dalība seminārā: bezmaksas! Reģistrēšanās dalībai pasākumā līdz š.g. 14. maijam sūtot pieteikumu uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Dalībnieku skaits ierobežots!